Skip links

Bir Bakışta Çeşme

Çeşme; mavi bayraklı denizi, altın renkli kumları, akvaryumu hatırlatan koyları, sağlık ve huzur veren kaplıcaları, rengarenk sualtı dünyası, kusursuz doğası ve eğlence hayatıyla Türkiye turizmine hayat veren beldelerden biridir. İzmir merkeze ve Yunanistan’ın Sakız Adası’na olan yakınlığı ile de merkezi bir lokasyonda bulunan Çeşme, ziyaretçilerine kolay ulaşım sağlamaktadır.

İstanbul-İzmir otoyolu ile İstanbul ve Yunan adaları arasındaki köprü durumunda olan Çeşme, merkezi lokasyonunu güçlendirmektedir. Belde, New York Times’ın belirlediği listeye göre dünya üzerinde ziyaret edilmesi gereken 52 mekân arasında 14. sırada yer almaktadır.

01 01

Yatırımın Doğru
Adresi

Her yıl %50’ye varan konut artış fiyatları ile yatırımcının yüzünü güldüren Çeşme, 10 yılda yüzde 250 büyüyerek en hızlı büyüyen beldelerden biri olmuştur. Genç ve dinamik nüfusu, yılın her ayı gelen misafirleri, tarihi dokusu, kolay ulaşılabilir lokasyonu, ticaret yolları üzerinde bulunması ve hızla büyüyen yapısı ile Çeşme, yatırımcıların göz bebeği olmaya devam ediyor.

02 02

Sınırsız Eğlencenin
Kalbi

Sabaha kadar sınırsız eğlenebileceğiniz eğlence mekanları, canlı müzikleri ve birbirinden farklı gece club’leri ile Çeşme, eğlencenin başkenti konumundadır.Alışılmışın dışında mezeler denemek isteyenler için; Ferdi Baba, Şerefe Meyhane, Karina Restaurant, Fahrinin Yeri tercih edilirken; canlı müzik ve eğlence içinse Cahide ve Günay Restaurant Çeşme’nin en iyi mekanlarındandır.Çeşme’ye özgü, kum alana kurulu masalarda meze kültürünü denemek ve müzik ziyafetine doymak içinse Veranda Alaçatı ve Alaçatı Kafası gözde mekanlar arasındadır.

03 03

Lezzetli Bir
Yaşam

İzmir kumrusu, sakız reçeli, kalamarı, ıstakozu, ahtapotu, zeytinyağlı enginarı, lokma tatlısı, radika salatası ve sakızlı tatlıları ile bilinen Çeşme Mutfağı, ziyaretçilerine unutulmaz bir ziyafet sunmaktadır. Deniz börülcesi, kuşkonmazı, beybi enginarı, cibezi, sarmaşık otu, arap saçı ve turp otu gibi binbir çeşit şifalı ot ile yapılan yemekleri ile de Çeşme’ye gelen turistleri unutulmaz lezzetlerle ağırlar.

Çeşme'ye Nasıl Gelinir?

Kara Yolu

İstanbul-----Çeşme / 3.5 SAAT

İzmir-----Çeşme / 45 DAKİKA

Hava Yolu

İstanbul-----İzmir / 45 DAKİKA

İzmir-----Sakız / 25 DAKİKA

İzmir------Mikonos / 1 SAAT

İzmir-----Samos / 20 DAKİKA

İzmir-----Santorini / 1.5 SAAT

İzmir------Midilli / 45 DAKİKA

Deniz Yolu

İzmir-----Sakız / 20 DAKİKA

Hayalinizdeki Çeşme Yaşamı Artık Online Online Randevu Almak İçin

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.
Explore
Drag